Projektowanie stron internetowych Joomla Wordpress Prestashop - słów kilka

FAQ - Najczęściej zadawane pytania oraz przydatne informacje na temat projektowania stron www

Publiczny e-mail

Mój adres e-mail jest opublikowany na stronie internetowej. Czy to oznacza, że można na niego wysyłać oferty handlowe?

Spamerzy często tkwią w przeświadczeniu, że jeśli adres poczty elektronicznej jest publiczny (np. widoczny na stronie www - prywatnej, firmowej lub opublikowany w innych mediach) to znaczy, że można go sobie po prostu wziąć, wpisać na swoją spamlistę i jeździć po nim, jak po łysej kobyle.

Przeświadczenie to wynika być może z błędnej interpretacji zapisu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, art. 10 ust. 2, który mówi, że informację handlową uważa się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyraził zgodę na jej otrzymywanie, w szczególności udostępnił w tym celu adres elektroniczny. Przepis ten czytany literalnie wskazywałby, że samo udostępnienie adresu elektronicznego jest zgodą na otrzymywanie ofert.

Ale nic bardziej mylnego!

Trzeba bowiem wiedzieć, że upublicznienie adresu nie stanowi udostępnienia! Samo upublicznienie to jedynie identyfikacja danego podmiotu. Udostępnienie natomiast musi być skierowane bezpośrednio do podmiotu przesyłającego informację handlową. Oznacza to, że dopóki ja, pan X, nie zezwolę jej, firmie Y, na przesłanie na mój upubliczniony adres mailowy informacji handlowej, to wysyłając ją do mnie, firma Y popełnia wykroczenie.

No i znowu spamerzy wychodzą tu na niedouczonych głupków i spamalfabetów. Mam nadzieję, że powielanie ich genów zostanie wkrótce zakazane, a jedyne co im pozostanie, to rozmnażanie się w brudnych probówkach usług medycznych drugiego obiegu. 

Treść tego artykułu pochodzi z strony: http://moja-blacklista-spamerow.hostoi.com

Tags: , ,

Webmaster freelance

Projektowanie stron internetowych Joomla, WordPress, HTML5 + CSS3. Wdrażanie sklepów internetowych na PrestaShop.

Dang Sy Kien
ul. Okulickiego 13
33-101 Tarnów. woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Webmaster, freelancer Tarnów - Projektowanie stron www Tarnów - Tanie i użyteczne strony internetowe.