Projektowanie stron internetowych Joomla Wordpress Prestashop - słów kilka

FAQ - Najczęściej zadawane pytania oraz przydatne informacje na temat projektowania stron www

Reklama w Internecie staje się najlepszą i najtańszą drogą dotarcia do klienta, podnosi prestiż firmy i przynosi jej znaczne dochody.

Strona internetowa jest najtańszą reklamą w Internecie, jest dostępna dla wszystkich ludzi z każdego zakątka świata 24 godziny/dobę, 365 dni/rok.

Koszt utrzymania strony na 1 rok (opłata za hosting, cena za rejestrowania domenę) jest  znikomy w porównaniu do jednej tradycyjnej kampanii reklamowej, która jest ograniczona do ilości ulotek lub ilości dni wywieszaniu reklamy!

  1. Złożyć zamówienie na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. Dokładnie opisać stronę - wygląd, funkcje, ilość podstron.
  3. Jaki wariant wybierzesz? – Dla bardziej oszczędnych, dla oszczędnych czy strona szyta na miarę?
  4. Dołączyć do maila materiały: zdjęcia, teksty, logo jeśli jest.
  5. Podasz nam adresy kilku interesujących ci stron internetowych, które widziałeś w sieci. Podaj co najbardziej ci się podoba na tych stronach? – układ strony, nawigacja, kolorystyka, funkcje, itd. Na podstawie tych informacji będziemy wstępnie ci wybierać kilku gotowych szablon.
  6. Sporządzamy wstępny kosztorys za wykonanie strony i ci wyślemy.

Strony internetowe to najszerszy i najszybszy kanał informacyjny. Dzięki nim ich odbiorcy informowani są na bieżąco o nowościach i zmianach w ofercie.

Właściwie projektowanie i wykonanie strony www zgodnie ze sztuką projektowania oraz potrzebami odwiedzających oraz optymalizacja stron internetowych - zapewniają skuteczną formę promocji Państwa serwisów WWW przez całą dobę.

Internet rozwija się bardzo szybko, coraz więcej osób ma do niego dostęp, obecnie nie tylko młodzi ludzie interesują się Internetem, lecz stał się on źródłem informacji i wiedzy dla wszystkich: od najmłodszych do najstarszych!

Niektórzy przysłali do nas e-mail z informacją, że posiadają już projekt graficzny wyglądu strony (layout) i chcą abyśmy im robili stronę internetową na podstawie posiadanych przez nich projektu. Niestety żaden z tych pseudo projektów nie nadawał się do zakodowania strony.

Poniżej przedstawiamy jakie są wymagania dotyczące projektu graficznego strony internetowego.

Freelancer

Freelancer (pol. wolny strzelec) – osoba pracująca bez etatu, realizująca projekty na zlecenie, najczęściej specjalizująca się w danej dziedzinie.

Do profesji szczególnie popularnych wśród wolnych strzelców należą m.in. fotografia, dziennikarstwo, copywriting, tłumaczenie, programowanie, malarstwo, grafika, doradztwo i inne zawody, głównie związane z pracą twórczą. Określenia „wolny strzelec” zazwyczaj nie używa się w stosunku do osób wykonujących prace fizyczne.

Projektowanie responsywnych stron - Responsive Web Design (RWD) - jest to nowa technologia, dzięki, której wystarczy wykonać jedną stronę internetową dostosowaną do różnych urządzeń zarówno stacjonarnych i mobilnych, bez tej technologii musielibyście Państwo wydawać fortuny na wykonanie i aktualizacje kilku stron internetowych zrobionych dla konkretnych urządzeń: komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych takich jak tabletów i telefonów komórkowych (smartfonów).

Na mojej stronie internetowej często stosuję termin „szablon” i czasami klienci wysłali do mnie e-mail z zapytaniem o cenę wykonania szablonu, po kilku „dialogów” przez e-mail zorientowałem się, że klientowi nie chodziło o wykonania tylko szablonu lecz całą stronę. Dostałem także kilku e-mail z zapytaniem w takim stylu: „interesuje mnie wykonanie szablonu strony internetowej, najlepiej z systemem CMS Joomla lub WordPress z wszystkimi dodatkami i widgetami”, wtedy zorientowałem się, że wiele osób błędnie zrozumiał pojęcia szablonu w zakresie projektowania stron internetowych. Poniżej wyjaśnię znaczenia słowa szablonu stosowanego w projektowaniu stron www.

Optymalizacja to pierwszy i fundamentalny etap pozycjonowania strony. Bez prawidłowo przeprowadzonych zabiegów optymalizacyjnych strona będzie miała spore trudności w osiągnięciu wysokich pozycji. Same działania polegające na pozyskiwaniu linków nie spełnią w pełni swojego zadania. Dopiero synergia działań on page (na stronie) i off page (poza stroną) przyniesie oczekiwane rezultaty. Artykuł prezentuje kluczowe obszary, które należy usprawnić w celu skutecznego pozycjonowania.

Często różne witryny proponujące u siebie reklamę, stosowały takie rozmiary reklam, aby jak najlepiej wpasowywały się w wygląd strony. Z punktu widzenia właścicieli witryn, rozwiązanie to było idealne, gdyż mogli wymóc na reklamodawcach, najbardziej pasujące do witryny rozmiary banerów. Kłopot pojawiał się w momencie, gdy reklamodawca chciał użyć w internetowej kampanii reklamowej kilku witryn. Wtedy musiał przygotować tą samą reklamę w różnych rozmiarach dla poszczególnych witryn.

Tags: ,

Webmaster freelance

Projektowanie stron internetowych Joomla, WordPress, HTML5 + CSS3. Wdrażanie sklepów internetowych na PrestaShop.

Dang Sy Kien
ul. Okulickiego 13
33-101 Tarnów. woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 Webmaster, freelancer Tarnów - Projektowanie stron www Tarnów - Tanie i użyteczne strony internetowe.